Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Gminy w Przybiernowie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

Załacznik do zarządzenia 76/2022 przeznaczonych nieruchomości do sprzedaży w drodze przetargu nieogranicznego ustnego

Załącznik do Zarządzenia Nr 76/2022 Wójta Gminy

w Przybiernowie z dnia 12 sierpnia 2022 r.

w sprawie przeznaczenia nieruchomości do

sprzedaży w drodze przetargu ustnego nieograniczonego.

 

 

 

Na podstawie art. 35 ust. 1  ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021 r. poz. 1899,  z późn. zm.), podaje się do publicznej

wiadomości na okres od 12 sierpnia 2022 do 02 września 2022 r.

 

 

Wykaz nr 7/22  nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego

 

Lp                       

Nr. Dz.

Pow. W ha

Nr KW

Położenie

Oznaczenie w planie zagospodarowania przestrzennego

Opis nieruchomości

Rodzaj zabudowy

Cena nieruchomości/ Forma sprzedaży

1.

372/50

0,1497

SZ1O/00040251/5

0163 Przybiernów

Brak Planu Zagospodarowania. Zgodnie z art. 4 ust. 2 pkt 2 Ustawy o planowaniu przestrzennym (Dz.U. Nr 80 poz. 717 z 2004r. Z późn. zm.) w przypadku braku planu określenie sposobu zagospodarowania i warunków zabudowy ustala się w drodze decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu. Organem właściwym do wydania takiej decyzji jest Wójt Gminy Przybiernów. Przedmiotowa działka znajduję się w strefie produkcyjno-usługowej oraz w strefie agroturystyki. Działka w ewidencji użytków widnieje jako droga.

Nieruchomość położona w północno-wschodniej części miejscowości Przybiernów. Bliskie sąsiedztwo działki stanowią tereny zabudowy produkcyjnej i mieszkaniowej jednorodzinnej. W dalszej odległości zlokalizowane są pozostałe zabudowania mieszkalne miejscowości Przybiernów wraz z infrastrukturą techniczną, niezabudowane tereny inwestycyjne oraz tereny rolne i leśne. Dojazd do działki droga o nawierzchni utwardzonej kostka betonową (działka numer 372/51 która stanowi drogę gminną).

Działka niezabudowana

 27 170 zł

Przetarg nieograniczony

 

 

Zgodnie z art. 34 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości przysługuje osobie, która spełnia jeden z następujących warunków:

 

  1. Przysługuje jej roszczenie o nabycie nieruchomości z mocy niniejszej ustawy lub odrębnych przepisów, jeżeli złoży wniosek o nabycie przed upływem terminu określonego w wykazie. Termin złożenia wniosku nie może być krótszy niż 6 tygodni, licząc od dnia wywieszenia wykazu.

 

  1. Jest poprzednim właścicielem zbywanej nieruchomości pozbawionym prawa własności tej nieruchomości przed dniem 5 grudnia 1990 r. albo jest spadkobiercą , jeżeli złoży wniosek o nabycie przed upływem terminu określonego w wykazie. Termin złożenia wniosku nie może być krótszy niż 6 tygodni, licząc od dnia wywieszenia wykazu.

 

Nabywca nieruchomości jest zobowiązany do ustanowienia na rzecz każdoczesnych właścicieli nieruchomości sąsiadującej (działki nr 372/29, 372/22,372/23) służebności drogowej, polegającej na prawie przechodu i przejazdu przez część nieruchomości obciążonej; służebność zostanie ustanowiona przez nabywcę w akcie notarialnym sprzedaży nieruchomości; w przypadku odmowy ustanowienia służebności Gmina ma prawo unieważnienia wyboru oferty nabycia nieruchomości lub odmowy zawarcia umowy sprzedaży, a oferentowi nie przysługują w takiej sytuacji jakiekolwiek roszczenie wobec Gminy.

 

 

 

Termin składania wniosków upływa 23 września 2022 r.                                                                                                                                Przybiernów, dnia 12 sierpnia 2022 r.

 

                                                                                                                                                                                                                                  Wójt Gminy Przybiernów

                                                                                                                                                           Lilia Ławicka

 

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Gabriela Budzyńska 12-08-2022 12:34
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Gabriela Budzyńska 12-08-2022
Ostatnia aktualizacja: Gabriela Budzyńska 12-08-2022 12:35